انواع مختلف روش های لینک سازی

انواع روش های لینک سازی

 

لینک سازی در وب یکی از رو شهای که به وسیله آن می توانیم رتبه ی سایت خود را در موتور های جستجو بالا ببریم . در مجموع لینک ها را از نظر ساختاری به دو دسته لینک های داخلی و لینک های خارجی تقسیم می کنند.

 

لینک های داخلی

با استفاده از لینک های داخلی ما می توانیم از داخل سایت خودمان به صفحات دیگر سایت لینک بدهیم، که باعث می شود کاربر به راحتی بتواند به همه مطالب ما دسترسی داشته باشد و زمان زیادی را در سایت ما بماند .

از نظر گوگل زمانی که کاربر وارد سایتی می شود و صفحات مختلف آن را مشاهده می کند یعنی آن سایت مطالب مفیدی داشته و توانسته توجه کاربر را به خودش جلب کند در نتیجه گوگل رتبه ی بهتری به این سایت ها می دهد.

لینک سازی خارجی

با استفاده از لینک سازی خارجی ما می توانیم با روش های مختلف لینک های خارجی برای سایت خود بسازیم .لینک  های خارجی لینک هایی هستند که از سایت ها و وبلاگ های دیگر به سایت ما داده می شود.

 

لینک های خارجی دو نوع هستند که شامل لینک های follow  و no follow می شود.

لینک های Follow یا Dofollow

فرض کنید شخصی قرار است وام بگیرید و از شما در خواست می کند که به او کمک کنید شما هم یک بانک معتبر که وام می دهد را به او معرفی می کنید و آن شخص را به صورت کامل ضمانت می کنید و اگر آن شخص آدم خوش قولی باشد اعتبار شما نزد بانک افزایش پیدا می کند و اگر آدم بد قولی باشد اعتبار شما نزد بانک کاهش پیدا می کند و بانک یک امتیاز منفی برای شما در نظر گرفته می شود.

لینک های follow یا dofollow به لینکهایی گفته میشود که موتورهای جستجو در زمان  برخورد با آنها به دنبال کردن لینک مورد نظر میپردازند. وجود این لینک ها به این معنی است که ما سایتی که بهش لینک دادیم را تایید می کنیم و اگر آن سایت نامناسب باشد یا رتبه پایین داشته باشد تاثیر منفی در رتبه ما می گذارد. متخصصان سئو توصیه می کنند تعداد کمی‌ از اینگونه لینک ها بایستی در سایت ها قرار بگیرد چون با افزایش تعداد این لینک ها درجه و رتبه ی سئوی سایت کاهش پیدا میکند.

همیشه سعی کنید به سایت های معتبر لینک بدهید و از سایت های معتبر لینک بگیرید.

 

 

لینک های نوفالو (Nofollow)

اگر شما شخصی را برای گرفتن وام به بانک معرفی کنید ولی او را ضمانت نکنید اگر آن شخص وام را به موقع پس بدهد یا بدقولی کند برای شما هیچ فرقی نمی کند و چون شما آن فرد را ضمانت نکردید بانک هیچ امتیاز منفی برای شما در نظر نمی گیرد.

اگر ما از لینک های nofollow استفاده  کنیم به گوگل می گوییم که لینکی که از سایت دیگری به سایت ما داده می شود مورد تایید ما نیست به عبارتی وقتی یک لینک را nofollow می‌کنیم؛ یعنی به موتور جستجو می‌گوییم که این لینک را دنبال نکند و در واقع آن را معرفی می‌کنیم ولی آن را تأیید نمی‌کنیم ، پس از اعتبار خودمان کم نمی‌شود. لازم به ذکر است که در الگوریتم جدید گوگل لینک دادن از سایت هایی که موضوع مرتبطی با هم ندارند باعث کاهش امتیاز در گوگل می شود.

 

لینک سازی خارجی به رو شهای مختلف لینک سازی دستی و لینک سازی با استراتژی انجام می شود .

۱)لینک سازی دستی

مجموعه از روش ها و تکنیک هایی است که به وسیله  آن می توانیم  خودمان در سایت های مختلف برای وب سایت خود بک لینک بسازیم.

مهم ترین نکته در لینک سازی دستی این است که همیشه وب سایت هایی را انتخاب کنید که اعتبار دامنه یا DA بالایی داشته باشند برای این کار می توانید از سایت moz.com استفاده کنید .

چند نمونه از روش های لینک سازی دستی

۱)عضویت در انجمن ها

در این روش شما می توانید وارد انجمن های مختلف شوید و ثبت نام کنید و با استفاده از نام خود یا کلمات کلیدی به سایت خود لینک بدهید،البته سعی کنید بعد از عضویت در انجمن در ان فعالیت داشته باشید و به عنوان عضو فعال انجمن شناخته شوید .

۲)ساخت شبکه وبلاگ

در فضای اینترنت سیستم های وبلاگ نویسی مختلفی وجو دارد که شما می توانید درآن ها عضو شوید و وبلاگ ایجاد کنید سپس سعی کنید یک ارتباط منطقی بین وبلاگ ها ایجاد کنید و به سایت خود لینک بدهید.

مزیتی که این روش دارد این است که شما می توتنید از دامین های مختلف در سرتاسر جهان لینک بگیرید و این کار یک امتیاز مثبت برای شما نزد گوگل دارد ،علاوه بر آن می توانید از این شبکه وبلاگ ها برای تبلیغات استفاده کنید و از این راه کسب درآمد کنید .

 

۳)فعالیت در wikipedea

ویکی پدیا به عنوان یک دانش نامه معتبر جهانی یک منبع خیلی خوب برای قرار دان لینک شما است .برای ساخت لینک در ویکی پدیا ابتدا شما باید چندین ماه سعی کنید که مطالب بخش های مختلف ویکی پدیا را کامل کنید و سایت های معتبر را به عنوان منبع قرار دهید بعد از چند ماه که به عنوان کاربر فعال شناخته شدید می توانید مطالب تخصصی حوزه کاری خود را تکمیل کنید و سایت خود را به عنوان لینک مرجع قرار دهید .

۴)سایت های ارسال مقاله

اگر کلمه “ارسال مقاله ” را در گوگل جستجو کنید می توانید سایت های مختلفی را مشاهده کنید که می توانید مقالات سایت خود به همراه لینک سایت  برای آن ها ارسال کنید

۵)حمایت مالی از سایت

اگر کلمه “حمایت مالی از سایت ” در گوگل وارد کنید سایت های زیادی را به شما نمایش می دهد که می توانید با مبالغ کم از آن ها حمایت مالی کنید و لینک خود را به عنوان حامی مالی قرار دهید .

۶)ثبت نظر درباره سایت

شما می توانید وارد سایت ها و وبلاگ های مختلف شوید و درباره محصول و خدمات آن ها نظر بدهید واز نام شخصی خود به جای انکورتکست استفاده کنید و به سایت خود لینک بدهید .

۷)ثبت سایت در دایرکتوری ها 

در دنیای وب دایرکتوری های مختلفی وجود دارند که سایت های زیادی در آن ها ثبت شده است شما می توانید سایت خود را در دایرکتوری ها ثبت کنید .

 

 

۲)لینک سازی با استراتژی

در روش لینک سازی با استراتژی ما باید از روش هایی استفاده کنیم که خود کاربر لینک ما را به اشتراک بگذارد ،در این مدل لینک سازی ما باید روشی را در نظر بگیریم که اشتراک گذاشتن لینک توسط کاربر برای او منافعی به همراه داشته باشد و کاربر را تشویق کند که لینک را به اشتراک بگذارد .

چند تا از روش هایی که با استفاده از آن می توانیم لینک سازی با استراتژی داشته باشیم شامل :

۱)برگزاری مسابقه

یکی از کار هایی که می تونه در هر سنی برای افراد مختلف جذاب با شه برگزاری مسابقه است اگر شما بتوانید یک مسابقه طراحی کنید که افراد بتوانند لینک آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارند می توانید روزانه کاربران جدیدی را در سایت خود داشته باشید .

 

۲)اینفوگرافی

با استفاده از اینفوگرافی ها شما می توانید مطالب مختلف را به صورت آمار و ارقام و با تصاویر زیبا به کاربران خود نمایش دهید و لینک خود را در آن اینفوگرافی بنویسید ،زمانی که افراد آن اینفوگرافی را به اشتراک می گذارند برای اطلاعات بیشتر از طریق لینکی که نوشتید وارد سایت شما می شوند .

 

۳)همکاری در فروش

اگر شما دوست دارید که فروش محصول خود را بالا ببرید و از سایت های مختلف لینک بگیرید می توانید سیستم همکاری در فروش را در سایت خود ایجاد کنید با یان کار خیلی از وبسایت ها لینک صفحه شما را در سایت خود قرار می دهند .

 

۴)کتابچه الکترونیکی

شما می توانید یک کتابچه الکتریکی در حوزه کاری خود درست کنید و آن را در سایت های مختلف به همراه لینک خود به اشتراک بگذارید.

 

۵)اشتراک گذاری ویدیو در آپارات و یوتیوپ

شما می توانید ویدیو های آموزشی حوزه کاری خود را در این دو سایت معتبر به همراه لینک سایت خود به اشتراک بگذارید.

 

 

امیدوارم این مقاله توانسته باشه دید خوبی درباره نحوه لینک سازی در فضای مجازی به شما بدهد فقط یادتون باشه راه رسیدن به موفقیت عمل کردن به دانسته ها است پس سعی کنید هر روشی را که یاد می گیرید سریعا در سایت خود انجام دهید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس