پیدا کردن کلمات کلیدی

 

پیدا کردن کلمات کلیدی

 

پیدا کردن کلمات کلیدی اولین و مهم ترین قدم برای سئو سایت محسوب می شود وشما می توانید از لیست کلمات کلیدی خود به عنوان نقشه راهنما استفاده کنید که وجود این نقشه راهنما برای بهینه سازی سایت شما لازم و ضروری هست.

 

شاید تا حالا براتون پیش آمده باشه که وارد که شهر یا کشوری بشید و ببینید که با یک زبان دیگه صحبت می کنند.قطعا در این شرایط شما برای این که با آن جمع ارتباط برقرار کنید باید زبان آن ها را یاد بگیرید خوب اگه تصمیم بگیرید که برای مدت طولانی در آن شهر بمانید و ارتباط خوبی با مردم آن جا داشته باشید باید علاوه بر زبان با فرهنگ و آداب و رسوم آن منطقه آشنا شوید بعد از این که این کار ها را کردید آن موقع است که مردم آن شهر نسبت به شما احساس بهتری پیدا می کنند و به راحتی می توانید با آن ها ارتباط برقرار کنید.

 

در دنیای اینترنت و سئو اگر شما بخواید با مخاطب خود ارتباط برقرار کنید مهم ترین کار شما پیدا کردن زبان مشترک هست  تا زمانی که شما ندانید مردم برای استفاده از محصول و خدمات شما چه چیزی را در مرور گر خود جستجو می کنند نمی توانید محتوای مناسب تولید کنید  رتبه ی خوبی داشته باشد .در واقع کلمات کلیدی مثل قطب نمایی می ماند که مخاطبین شما می توانند شما را پیدا کنند .

 

برای پیدا کردن این کلمات ابتدا باید مخاطب هدف خود را انتخاب کنید و بعد نسبت به آن ها اطلاعات کافی بدست آوردید شما باید درباره ی نیازها ،ایده ها ، تفکرات ،ترس ها ،آرزو ها و شخصیت مخاطب هدف خود اطلاعات کافی داشته باشید و بعد کلمات کلیدی که آن ها برای رفع نیاز های خود جستجو می کنند پیدا کنید و محتوای مناسب را برای آن کلمات تولید کنید.

 

برای مثال اگر قرار است که یک سایت در زمینه مسافرت و تور های گردشگری داشته باشید باید درباره مواردی همچون مکان و زمان مسافرت ،گروهی یا انفرادی بودن ،مدت زمان اقامت ،مکان های دیدنی و برنامه ریزی زمانی دقیق برای مسافرت محتوای مناسب تولید کنید با این کار می توانید بخش زیادی از دقدقه های مخاطب هدف خود را برطرف کنید.

 

ابزار های مختلفی وجود دارد که به شما کمک می کند در سریع ترین زمان ممکن کلمات مناسب کسب و کار خود را پیدا کنید برای استفاده از این ابزار شما باید ابتدا چند کلمه مرتبط به کسب و کار خود را پیدا کنید و با وارد کردن آن کلمات در ابزارها عبارات و کلمات  کلیدی که کاربران در مرورگر خود جستجو می کنند را پیدا کنید .

 

در این مقاله می خوام تعریف کلمات کلیدی و روش هایی که به شما کمک می کنه که بتونید کلمات کلیدی مناسب را پیدا کنید بهتون توضیح بدم.

 

کلمات کلیدی چیست؟

در پاسخ به این سوال باید بهتون بگم که کلمات کلیدی کلماتی هستند که کاربر آن ها را در مرور گر خود وارد می کنند تا بتوانند نیاز ها و خواسته های خود را برآورده کنند.

لیست کلمه کلیدی شما مانند نقشه گنجی می ماند که به شما در پیدا کردن مخاطب هدف خود کمک می کند .

انواع کلمات کلیدی

کلمات کلیدی تک کلمه ای :

این کلمات بیشترین میزان جستجو را در مرور گر کاربران دارند وبرای بهینه سازی وب سایت شما نرخ تبدیل خوبی ندارند .

مثال :ماشین ،موبایل ،خانه،طلا،زیبایی

کلمات کلیدی دو کلمه ای :

عبارات دو کلمه ای نسبت به تک کلمه ای نرخ تبدیل بهتری دارند و رقابت کمتری دارند

بهتر است در صفحه اصلی سایت از این کلمات استفاده کنیم .

مثال:طراحی سایت ،ماسین زیبا ،آموزش سئو

کلمات کلیدی چند کلمه ای :

این کلمات نرخ تبدیل خیلی خوبی دارند و بهتر است برای بهینه سازی سایت خود از این کلمات استفاده کنید .

از عبارات چند کلمه ای باید در محتواها و مقالات خود استفاده کنیم .

طراحی سایت ارزان در تهران ،بیمه ماشین برای خسارات بالا

 

 

 

چرخه انتخاب کلمات کلیدی

 

انواع روش های پیدا کردن کلمات کلیدی

 

۱)ابزار keyword planner

Keyword planner یک ابزار بسیار قدرتمند و به روز برای پیدا کردن کلمات و عبارات کلیدی هست که به شما این قابلیت را می دهد که ببینید هر کلمه کلیدی در ماه چند بار جستجو می شود.

با استفاده از این ابزار شما می توانید علاوه بر پیدا کردن کلمات کلیدی مرتبط میانگین جستجو ماهانه هر عبارت و کلمه ،میزان سختی و رقابت هر کلمه ،کمترین هزینه برای هر کلیک و بیشترین هزینه برای هر کلیک را بدست اورید.

 

۲)Google –Trend

با استفاده از ابزار Google –Trend ما متوجه می شویم که در حال حاضر و یا در بازه زمانی مشخص شده چه چیزی در دنیا بورس است و در چه زمان هایی زیاد جستجو شده است .

مثلا با استفاده از این ابزار شما می توانید بین دو کلمه کلیدی مثل “طلا” و “دلار” مقایسه انجام دهید و برسی کنید که در یک بازه زمانی مشخص شده کدام کلمه بیشتر جستجو شده است .

۳)google-serch

زمانی که یک کلمه کلیدی را وارد می کنید با توجه به جستجو هایی که کاربران قبلا داشتند یک تعداد پیشنهاد برای ما می آید که می توانیم آن ها را انتخاب و جستجو کنیم .

در پایین صفحه جستجو در قسمت search related  می توانیم کلمات چند بخشی مرتبط با موضوع خود را پیدا کنید .

مثلا زمانی که کلمه نرم افزار را گوگل وارد می کنید کلماتی مثل نرم افزار های تخصصی ،نرم افزار های مالی ،نرم افزار های حسابداری مشاهده می کنید که اگر این کلمات دو بخشی را مجددا وارد کنید عبارات چند بخشی مرتبط با موضوع کاری خود را مشاهده می کنید.

 

۴)Wikipedia

الگوریتم گوگل به شیوه ای است که باید تشخیص بدهد سایت شما در چه حوزه ای کار می کند و بر اساس ارتباط معنایی و واژه هایی که استفاده می کنید تشخیص می دهد که محتوای شما مرتبط است یا خیر ؟

برای این که گوگل معنا و مفهوم محتوای شما را متوجه شود به صورت غیر مستقیم از Wikipedia استفاده می کند چون توسعه دهندگان این سایت خود مردم هستند .

وقتی که مطلبی را در Wikipedia جستجو می کنید در قسمتی که فهرست محتوا قرار دارد می توانید کلمات کلیدی را مشاهده کنید.

اگر از سایت خودتون به Wikipedia لینک بدهید برای شما یک امتیاز مثبت محسوب می شود.

 

۵)SEM-Rush

یکی از راحترین و کاربردی ترین ابزارهای ،ابزار  SEM-Rush است ،از این ابزار برای پیدا کردن مقدار دقیق جستجو کلمه کلیدی استفاده می شود .

 

۶)keyword tools

با استفاده از این ابزار ما متوجه می شویم که افراد در موتور های جستجو مختلف مثل google،you tube،bing،Amazon،ebay،app store  چه چیزی را جستجو می کنند.

 

 

۷)forums

یکی از ساده ترین راه ها برای پیدا کردن دقدقه ها و سولات افراد در یک حوزه کاری تالارهای گفتگو یا forums ها هستند .

با فعالیت کردن در تالار ها گفتگو می توانید دقدقه و سولات افراد را در حوزه کاری خود پیدا کنید و برای رفع آن دقدقه ها محتوای مناسب تولید کنید.

 

 

امید وارم با مطالعه این مقاله لیست بهترین کلمات حوزه کاری خود را پیدا کنید و بهترین محتوا را برای مخاطب هدف خود تولید کنید .

 

 

 

 

9 دیدگاه برای “پیدا کردن کلمات کلیدی

 1. sarkari result گفته:

  ۲۰۲۰ is the best place to get fast updates of the most recent Sarkari 2020. For forthcoming enrollment warnings that are accessible on sarkariresult-update,Get Sarkari Naukri latest & upcoming jobs news from Government Jobs Vacancy, Public Sector Jobs, Central Govt,Sarkari Naukri update latest job news for govt sector companies. Central Sarkari Exam 2020 State Vacancies including Railway Jobs, UPSC, SSC, PSC, banking, and so forth. sarkariexam 2020-21.
  sarkari result

 2. sarkari result گفته:

  ۲۰۲۰ is the best place to get fast updates of the most recent Sarkari 2020. For forthcoming enrollment warnings that are accessible on sarkariresult-update,Sarkari Naukri, Freshersworld, Sarkari exam, Rojgar Result are for the most part accessible in Job ready page and get notified of all Central Sarkari Exam 2020 State Vacancies including Railway Jobs, UPSC, SSC, PSC, banking, and so forth. sarkariexam 2020
  sarkari result
  sarkari result
  sarkari result
  sarkari result

 3. sarkari result گفته:

  inewjob: inewjob 2020 is the best place to get fast updates of the most recent Sarkari 2020. For forthcoming enrollment warnings that are accessible on inewjob, Sarkari Naukri, Freshersworld, Sarkari exam, Rojgar Result are for the most part accessible in http://www.inewjob.com/ Job ready page and get notified of all Central Sarkari Exam 2020 State Vacancies including Railway Jobs, UPSC, SSC, PSC, banking, and so forth. sarkariexam 2020
  sarkari result

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس