چگونه تیتر جذاب بنویسیم؟

 

چگونه عنوان حرفه ای بنویسیم؟

 

شاید برای شما هم پیش آمده باشه که از کنار روزنامه فروشی  رد شده باشید و برای چند لحظه توجه تان به تیتر و عناوین خبری جلب شده و بعضی موقع ها تیتر آن قدر جذاب بوده که تصمیم گرفتید آن روزنامه را بخرید .

 

یکی از مهم ترین بخش هایی که هر محتوایی باید داشته باشد تیتر جذاب است که با استفاده از آن توجه مخاطب جلب شود و تصمیم بگیرد که بقیه محتوا را بخواند.

 

در فضای مجازی برای این که محتوایی دیده شود لازم است که تیتر جذابی داشته باشد، تیتر یا عنوان جذاب چیزی است که با استفاده از آن کاربران علاقه مند می شود که محتوای شما را ببیند .

نوشتن عنوان جذاب یکی از بخش های مهم تبلبغ نویسی هست ،اگر شما با نوشتن تبلیغ حرفه ای آشنایی ندارید پیشنهاد می کنم ابتدا مقاله مراحل نوشتن تبلیغ حرفه ای را بخوانید.

 

امروزه زمانی که کاربران در فضای مجازی جستجو می کنند این تیتر ها هستند که آن ها را به صفحات مختلف هدایت می کند اگر شما محتوای جذاب و عالی داشته باشید ولی تیتر مناسب انتخاب نکنید نمی توانید کاربران را به سمت محتوای خود هدایت کنید و البته اگر تیتر عالی داشته باشید و محتوای شما نامناسب باشد کاربران به سایت شما وارد می شوند ولی سریعا از سایت خارج می شوند که این مدل محتوا از نظر گوگل برای سایت شما مناسب نیست.

شما باید محتوایی داشته باشید که علاوه بر داشتن عنوان مناسب محتوای مناسب داشته باشد و کاربران در سایت شما بمانند.

 

درالگوریتم های موتور جستجو قوانینی وجود دارد که مبنای آن ها رضایت کاربر است و مهم ترین کاری که شما باید انجام بدهید این است که تیتر متناسب با محتوای خود تولید کنید که کاربر بیشتر در صفحه شما بماند.

 

در این مقاله قصد دارم چند تا از تکنیک ها و روش هایی که با استفاده از ان می توانید تیتر جذاب بنویسید را معرفی کنم.

 

انواع روش های نوشتن تیتر جذاب

۱)سوالی

شما می توانید در عنوان خود از یک عبارت سوالی استفاده کنید که با کلماتی مثل چرا و چگونه شروع می شود ،البته در نظر داشته باشید که سوال شما باید یکی از دقدقه های مهم مخاطب هدف شما باشد تا برای او جذاب به نظر برسد .

مثال )چگونه سخنرانی حرفه ای داشته باشید؟

۲)شوک

برای این که عنوان جذاب داشته باشید می توانید یک جمله بنویسید که مخاطب از دیدن آن تعجب کند و دنبال دلیل شما برای نوشتن آن جمله باشد و بعد با توضیحات مناسب  در محتوای خود دلیل ادعای خود را بیان کنید.

مثال )آیا می دانستید آب یک ماده سمی است !

۳)آمار

خیلی افراد عاشق این هستند که یک آمار کلی در باره یک موضوع خاص داشته باشند و بتوانند آن را به دیگران اطلاع دهند .آمار شما باید مرتبط با نیاز ها و روحیات مخاطب هدف شما باشد برای این کار می توانید عنوان خود را با کلماتی مثل چه تعداد ،چند نفر و… شروع کنید .

مثال )چه تعداد کاربر اینترنتی در دنیا وجود دارد؟

۴)رایگان

برای این که عنوان جذاب داشته باشید می توانید از امکاناتی که به صورت رایگان ارائه می دهید استفاده کنید .استفاده از کلمه رایگان در عنوان شما می تواند برای کاربر جذاب باشد البته باید به قول خود عمل کنید و آن محتوا یا امکانات رایگان به کاربر خود هدیه بدهید.

مثال)دانلود رایگان فیلم آموزشی سئو

 

۵)اطلاعات سری

وقتی که جایی صحبت از راز یا اسرار می شود همه دوست دارند که از آن راز سر در بیاورند این حس کنجکاوی در اکثر افراد وجود دارد و می توانید از این احساس افراد برای نوشتن عنوان خود استفاده کنید.

در واقع اطلاعات سری اطلاعاتی هستند که شما می خواهید به یک سری از افراد خاص بگویید و افراد دیگر از آن اطلاع ندارن و شما باید در عنوان خود از این موضوع استفاده کنید.

مثال)اسرار کاری طلا فروشان

 

۶)اثبات واقعیت

اثبات واقعیت یکی از مواردی هست که تیتر را جذاب می کند شما می توانید در عنوان خود ادعایی را داشته باشید و در محتوای خود آن ادعا را اثبات کنید .

مثال)آیا می دانستید مسواک باعث پوسیدگی دندان می شود ؟

۷)روش انجام کار

امروزه خیلی از افراد زمانی که بلد نیستند کاری را انجام دهند در اینترنت به دنبال راهکار مورد نظر خود می گردند .

مثال)روش عوض کردن ویندوز در نیم ساعت

 

۸)توجه به مشکلات مخاطب هدف

اگر شما محصول یا خدماتی را ارائه می دهید می توانید به مشکلات مخاطب هدف خود توجه کنید و عنوان مناسب با نیاز کاربر هدف خود بنویسید.

مثال)روش سریع برطرف کردن جوش صورت

 

۹)استفاده از تجربیات خود

شما می توانید از تجربیات شخصی خود به عنوان ،عنوان جذاب استفاده کنید .

مثال )راز میلیونر شدن من در یک سال

 

امیدوارم از مطالب این مقاله لذت برده باشید وبا توجه به این مقاله بتوانید عنوان جذاب برای محتواهای خود انتخاب کنید .

 

 

 

 

‫1 نظر ارسال شده در “چگونه تیتر جذاب بنویسیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس