مراحل نوشتن تبلیغ حرفه ای

 

 

مراحل نوشتن تبلیغ حرفه ای

 

تبلیغ نویسی مثل هر کار دیگه ای یک سری مراحل و تکنیک هایی دارد که با رعایت کردن آن ها می توانید تبلیغ مناسبی بنویسید و نتیجه بهتری بگیرید.در این مقاله می خوام مراحل نوشتن یک تبلیغ حرفه ای را بهتون بگم ،امید وارم که با مطالعه این مقاله بتوانید یک تبلیغ مناسب برای کسب و کار خود بنویسید.

برای شروع پیشنهاد می کنم اگر با مفهوم تبلیغ نویسی آشنایی ندارید حتما مقاله تبلیغ نویسی چیست بخوانید .

 

مراحل نوشتن تبلیغ حرفه ای

۱)تحقیق درباره رقیبان

اولین مرحله که باید برای یک تبلیغ حرفه ای داشته باشید تحقیق درباره رقیبان خود است ، در هر حوزه ای که فعالیت می کنید همواره رقیبانی دارید ،شما باید اطلاعات کاملی درباره محصول و خدمات آن ها جمع آوری کنید.

برای این کار می توانید نام رقیبان خود را در گوگل جستجو کنیدو یک فایل exel درست کنید نام همه رقیبان خود به همراه محصول و خدماتی که ارائه می دهند و سایر ویژگی های آن ها بنویسید .

مهم ترین کار ما برتر نشان دادن خودمان نسبت به رقیبان خود است و باید نسبت به رقبای خود مزیت رقابتی داشته باشیم و مزیت رقابتی خود را در تبلیغ خود بنویسیم .

 

۲)فهرست امکانات محصول

هر محصول که داشته باشید شما باید یک فهرست کامل از امکانات محصول خود تهیه کنید و سعی کنید امکانات محصول خود را در تبلیغات خود نمایش دهید .

شما باید با استفاده از تبلیغ نویسی خود به کاربر بگویید که دقیقا این محصول چه مزیتی برای او ایجاد می کند و با خرید این محصول چه خدماتی دریافت می کند.

 

۳)مزایای محصول

محصول شما چه مزیتی نسبت به محصول رقیبان شما دارد ؟

این که شما می دانید محصولتان نسبت به رقیبان خوب است نمی تواند منجر به فروش آن محصول شود بلکه باید با تبلیغات مناسب کاری کنید که مشتری شما مطمئن شود محصول شما بهتر از رقیبانتان است .

 

۴)طراحی یک پیشنهاد رد نشدنی

مهم ترین بخش تبلیغ که می تواند باعث افزایش فروش محصول یا خدمات شما شود طراحی یک پیشنهاد رد نشدنی است شما باید یک پیشنهاد رد نشدنی به کاربر بدهید که ترغیب شود سریع آن محصول را تهیه کند .

برای مثال می توانید  از تخفیف ویژه ،ارسال رایگان ،گارانتی معتبر و یا یک هدیه مناسب به عنوان پیشنهاد رد نشدنی استفاده کنید .

 

۵)ضمانت قوی

وقتی که فروشنده ا یبه خریدار می گوید که این محصول ضمانت دارد خریدار به احساس اطمینان بیشتری آن محصول را می خرد ،اگر شما بتوانید برای محصول و خدمات خود ضمانت قوی ارائه دهید مشتری شما تمایل بیشتری پیدا می کند تا ان محصول را بخرد.

 

۶)عنوان جذاب

وقتی که تبلیغی می نویسید سعی کنید از یک عنوان جذاب استفاده کنید چون مشتری ابتدا عنوان شما را می خواند و اگر عنوان جذاب باشد بقیه متن را می خواند .شما باید در عنوان خود مهم ترین سود و مزیتی که کاربر با تهیه آن محصول می برد را بنویسید .

 

۷)بزرگ ترین مشکل مخاطب

مشکل فعلی کاربر شما چیست و محصول شما چگونه می تواند مشکل او را حل کند ؟

شما بر اساس یک هدف محصول خود را تولید کرده اید و با تولید آن محصول می خواهید یک مشکل یا مسئله برای کاربرتان وجود دارد را حل کنید .

شما باید در تبلیغ خود بزرگ ترین مشکل مخاطب خود را بگویید و محصولتان را به عنوان یک راه حل برای حل آن مشکل ارائه کنید .

 

۸)داستان واقعی

همه ما در طول زندگی داستان های زیادی را شنیده ایم که پس از گذشت سال های زیادی هنوز در ذهن ما هستند و یکی از علاقه مندی هایی که هر فردی از بچگی تا بزرگ سالی دارد شنیدن داستان هست و اگر این داستان یک داستان واقعی باشد این علاقه چند برابر می شود .

اگر شما بتوانید داستان واقعی کسب و کار خود را به بیان زیبا بنویسید می توانید مخاطبین زیادی را به کسب و کار خود علاقه مند کنید .

 

۹)اثبات توانایی ها

در این مرحله باید توانایی خودتان را به مخاطب اثبات کنید مخاطب شما دوست دارد بداند فردی که این محصول را تولید کرده چه کسی است و آیا تخصص لازم را در زمینه تولید آن محصول دارد .

برای این کار می توانید از رزومه و سوابق کاری خود بنویسید .

 

۱۰)جوایز و هدایا

همه ما هدیه گرفتن را دوست داریم و وقتی صحبت از گرفتن هدیه می شود نا خود اگاه احساس خوبی پیدا می کنیم .

اگر شما بتوانید به همراه محصول خود هدایای مناسبی را به کاربر ارائه دهید می توانید انگیزه خرید را در کاربران خود بیشتر کنید.

هدایا یک ارزش افزوده و مزیت رقابتی برای محصول شما محسوب می شوند .

 

۱۱) قیمت

شما باید قیمت را به گونه ای نمایش دهید که کاربر فکر کند محصول شما خیلی ارزان هست .

وقتی کاربری می خواهد محصولی بخرد در ذهن خود فکر می کند که این محصول چه مزیتی برای او دارد شما می توانید با تبلیغ نویسی مناسب ان قد ردرباره مزایای آن محصول توضیح دهید که مشتری تصور کند قیمت شما ارزان است .

 

۱۲)دعوت به خرید

اگر همه مراحل تبلیغ را درست انجام دهید ولی از دعوت به خرید نداشته باشید تاثیر زیادی در فرو شما نخواهد داشت .

شما بیاد یک راه ارتباطی سریع را به کاربر معرفی کنید و از او دعوت کنید که همین الان اقدام به تهیه آن محصول کند .

امیدوارم این مقاله را تا آخر خوانده باشید و سعی کنید از این مراحل در تبلیغ نویسی خود استفاده کنید و به راحتی محصول و خدمات خود را بفروشید .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس