انواع کسب و کار اینترنتی

انواع کسب و کار اینترنتی

 

کسب و کار اینترنتی مثل سایر کار ها انواع مختلفی دارد که با توجه به نوع کار خود می توانید از انواع مختلف آن استفاده کنید.

شاید شما در بین دوستان و آشنایان خودتون افرادی را داشته باشید که اکثر وقت خود را در فضای مجازی می گذرانند ،با گسترش فناوری اطلاعات فضای مجازی توانسته با ارائه خدمات مختلف در زمینه نیاز های مختلف افراد جامعه مثل خوراک، پوشاک ،سرگرمی ،آموزش و حمل و نقل افراد مختلفی را جذب خودش کند .

زمانی در جایی افراد مختلف وجود داشته باشند که به آن فضا علاقه مند باشند یک فرصت بزرگ ایجاد می شود که در آن می توان به افراد خدمات مختلف ارائه کنیم و از این طریق کسب درآمد کنیم .

 

کسب و کار اینترنتی امروزه یکی از بهترین روش های کسب درآمد در جهان محسوب می شود و همه ی کسب و کار های سنتی برای حفظ بقای خود باید از این کسب و کار استفاده کنند .

در چند سال آینده شاهد خواهد بود که همه کسب و کار ها به صورت اینترنتی کالا و خدمات خود را ارائه می دهند .

 

به شما دوستان عزیزم تبریک می گم که جز افرادی هستید که در بهترین زمان می خواهید وارد این کار شوید و روی خودتان سرمایه گذاری می کنید.

 ازجمله دقدقه هایی که امروزه اکثر افراد برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی دارند این است که :

انواع کسب و کار اینترنتی چیست؟

چه روشی برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی وجود دارد ؟

سرمایه اولیه برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی چیست؟

 چگونه می توانند با کسب و کار اینترنتی به درآمد برسند؟

چقدر طول می کشد که به درآمد برسند ؟

اگر شما جز افرادی هستید که همیشه این سوالات در ذهنتان بوده پیشنهاد می کنم حتما این مقاله را بخوانید .

 

انواع کسب و کار اینترنتی

۱)فروش محصولات فیزیکی

اگر شما جز ان دسته از افرادی هستید که کسب و کار سنتی دارید می تونید با راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی محصول خود را در فضای اینترنت بفروشید البته در نظر داشته باشید که بازاریابی اینترنتی با بازاریابی سنتی خیلی متفاوت است و باید آن قدر اطلاعات جامع و کامل درباره محصولتان بنویسید که افراد علاقه مند شوند که محصول شما تهیه کنند .

آن دسته از دوستانی که تا الان کسب و کار نداشته اند می توانند یک یا چند محصول که درباره آن اطلاعات کافی دارند انتخاب کنند و برای خودشان فروشکاه اینترنتی راه اندازی کنند.

اگر پول کافی برای خرید آن محصول ندارید می توانید ابتدا با فروشنده یا نمایندگی آن محصول صحبت کنید و چند عکس از آن محصول را در سایت خود قرار دهید و زمانی که مشتری سفارش داد شما اقدام به خرید آن محصول کنید و برای مشتری خودتان ارسال کنید.

                                                                            

۲)کسب درآمد از طریق فریلنسینگ

اگر در یک زمینه خاص مهارت کافی دارید و متخصص هستید می توانید در سایت های فریلنسینک مثل پونیشا و انجام می دهم ثبت نام کنید،در این سایت ها افرادی که به مهارت شما احتیاج دارند به شما درخواست همکاری می دهند و می توانید به صورت پروژه ای کار آن ها را انجام دهید.

مزیتی که این روش دارد این است که می توانید آزادی زمانی برای کار خود داشته باشید .

 

۳) فروش اطلاعات و آموزش

همه انسان ها در طول زندگی خودشان بنا به تجربه هایی که دارند مهارت ها مختلفی را بدست می آورد که یاد گیری این مهارت ها برای دیگران جذاب است .

اگر شما احساس می کنید که در یک زمینه خاص مهارت دارید و می توانید آن را به دیگران یاد دهید می توانید از طریق فضای مجازی اطلاعات خود را به دیگران ارائه دهید .

شما می توانید با ایجاد کانال تلگرامی و پیج اینستاگرام مخاطبین هدف خود را پیدا کنید و با استفاده از پکیج هایی آموزشی که در سایت خود ارائه می دهید کسب درآمد کنید.

 

۴)کسب درآمد اینترنتی با فروش محصولات دیگران

شاید شما جز آن دسته از افرادی باشید که حوصله تهیه محصول و یا ساخت محصول آموزشی نداشته باشید .

خبر خوب اینه که شما می توانید با استفاده از کسب و کار اینترنتی کسب در آمد کنید .

همون طور که در کسب و کار های سنتی این امکان وجود داره که فردی که واسطه فروش محصول می شود می تواند پورسانت دریافت کند در فضای اینترنتی این امکان وجود دارد که شما می توانید محصولات وب سایت های دیگر را در سایت خود به فروش برسانید و پورسانت دریافت کنید.

شما می توانید یک موضوع انتخاب کنید و شروع بع تولید محتوا درباره آن کنید که بتوانید از طریق سایت کاربران علاقه مند به سایت خود هدایت کنید بعد می توانید محصولات مرتبط با آن موضوع را در سایت خود به فروش برسانید .

مثال )می تونید یک سایت درست کنید و درباره لاغری شروع به تولید محتوا کنید و بعد محصولاتی که در لاغری موثر است را در سایت خود به فروش برسانید.

 

۵)کسب درآمد از تبلیغات اینترنتی

درگذشته بیشتر تبلیغاتی که افراد می دیدند در خیابان ها بود که به صورت بنر و بیلبود وجود داشت اما در چند سال اخیر دیگه تبلیغات سنتی نمی تونه برای کسب و کار ها مفید باشه  چون این مدل تبلیغات به صورت غیرهدفمند بود و هزینه زیادی داشت .

اما با ورود تبلیغات به  اینترنت و فضای مجازی تبلیغات به صورت هدفمند صورت گرفت و خیلی از افراد ترجیح می دهند از این مدل تبلیغات استفاده کنند .

مثال)شما می توانید یک سایت درست کنید و اطلاعات مفیدی برای برای مخاطب هدف خود (دانش آموزان ۱۶ تا ۱۸سال) قرار دهید، در این صورت خیلی از آموزشگاه های کنکور، زبان و … حاضرند به شما پول بدهند تا تبلیغ آن ها را در سایت خود قرار دهید.

 

۶)کسب در آمد از مارکت پلیس(market place)

مارکت پلیس ها یک مدل از فروشگاه های اینترنتی است ، این مدل شبیه این است که شما مدیر یک بازارچه باشید و غرفه های آن را به افراد مختلف اجاره دهید و افراد وارد آن بازارچه شوند و کالا مورد نیاز خود را از غرفه داران آن تهیه کنند .

در این مدل از کسب و کار اینترنتی شما مستقیما کالایی نمی فروشید ، شما فقط یک بستر فراهم می کنید که فروشندگان بتوانند در آن کالا و خدمات خود را به خریدار ارائه کنند و در ازای فروش محصولات در آن فضا از فرشندگان پورسانت می گیرید .

وب سایت های آمازون و دیجی کالا از این مدل استفاده می کنند.

 

۷) کسب در آمد از شبکه های اجتماعی

یکی از مکان هایی که امروزه اکثر افراد علاقه مند هستند در آن فعالیت کنند و بیشتر زمان خود را در آن سپری می کنند شبکه های اجتماعی هستند .

اگر شما کالا و خدماتی دارید که مخاطب هدف خود را در شبکه های اجتماعی پیدا کرده اید می توانید از طریق شبکه های اجتماعی  کالا و خدمات خود را به فروش برسانید .

مزیت که این شبکه ها دارند این است که مخاطب هدفمند در آن وجود دارد و می توانید با کم ترین هزینه در آن برند سازی کنید.

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس