ابزار های تحلیل و آنالیز سایت

ابزار های تحلیل و آنالیز وب سایت

 

هر فردی برای راه اندازی کسب و کار خود نیاز به ابزار هایی دارد که به او در بهتر انجام دادن کارش کمک می کند و برای این که بداند کارش را درست انجام داده یا خیر باید از ابزار های تحلیل و آنالیز استفاده کند.

سئوکاران هم مثل سایر مشاغل برای بهبود عملکرد خود به ابزار های مختلفی نیاز دارند این ابزار ها بیشتر به صورت مجازی استفاده می شود و کار آن ها کمک به سئو و افزایش رتبه سایت است .

وجود این ابزار ها جز ضروریات کار یک سئو کار است و یک سئو کار برای این که بتواند سایت خودرا تحلیل و برسی کند و نقاط قوت و ضعف خود را بداند باید از این ابزار ها استفاده کند .

در این مقاله می خوام چند تا از مهم ترین و ضروری ترین ابزار ها را بهتون معرفی کنم .

۱) Google Keyword Planner

این ابزار جز مهم ترین ابزار ها برای سئو کاران محسوب می شود ،با استفاده از این ابزار شما می توانید موضوع یا نام کسب و کار خود وارد نمایید واین ابزار کلمات مشابه و مرتبط با کسب و کار شما را نمایش می دهد همچنین می توانید ببینید که هر کلمه یا عبارت چند بار توسط کاربران جستجو شده است و بر اساس آن کلمات می توانید محتوا ها و مقالات سایت خود را بنویسید.

 

۲)Google Trends

اگر هنوز کسب و کار خود را شروع نکرده اید و چند موضوع مختلف برای راه اندازی کسب و کار خود در نظر دارید می توانید با استفاده از این ابزار یک مقایسه کامل بین موضوع های انتخابی داشته باشید ،این ابزار به شما نشان می دهد که کدام کلمه در چه بازه زمانی بیشتر یا کمتر جستجو شده است .

۳)Google Analytics

این ابزار تمام ترافیک وارد شده به سایت را آنالیز کرده و به وسیله ابزارک های متنوعی که دارد این ترافیک را در شکل های مختلفی تحلیل میکند.با استفاده از این ابزار ما می توانیم بدانیم که کاربران ما از کجا وارد سایت شده اند؟ در کدام قسمت های سایت بیشتر مانده اند ؟ از کدام صفحات خارج شده اند ؟ این ابزار تحلیل کاملی از اطلاعات وب سایت شما نشان می دهد.

 

۴)gtmetrix

بریا این که بدانید سرعت باز شدن سایت شما در چه وضعیتی است از این ابزار استفاده کنید .با استفاده از این ابزارشما می توانید آدرس سایت خود را وارد کنید و یک گزارش کامل از سایت شما از نقاط مختلف دنیا برسی می شود و سرعت باز شدن آن را به شما نمایش میدهد.این ابزار برای نشان دادن رتبه سایت شما از نظر سرعت یک عدد بین ۰ تا ۱۰۰ نمایش می دهد که هر چه این عدد به ۱۰۰ نزدیک تر باشد سرعت سایت شما بهتر است .

 

 

۵)Kwfinder

یکی دیگر از ابزار هایی که می توانید برای بدست آوردن کلمات کلیدی خود از آن استفاده کنید ابزار Kwfinder است با استفاده از این ابزار می توانید کلمات کلیدی مرتبط با حوزه کاری خود را بدست آورید.این ابزار در دو نسخه پولی و رایگان ارائه می شود که تنها تفاوت نسخه پولی و رایگان آن در تعداد سرچ ها و نتایجی است که برایتان می اورد .

 

۶)moz

ابزار  moz  یک ابزار  جامع و کامل است که بخشی از فعالیت آن به بررسی وب سایت های دیگر و رتبه بندی آنها می پردازد. بررسی سئو سایت نیز بخشی از کارهایی است که در این شرکت به آن پرداخته شده است.

Moz یکی از بهترین ابزار هایی است که می توانید برای تحلیل وب سایت خود استفاده کنید

دو فاکتور مهمی که این وب سایت جهت ارزیابی وب سایتها معرفی نمود و قدرت سایت را از دیدهای گوناگون نمایش میداد page authority و domain authority نام دارد و  برای نمایش رتبه وب سایت یک عدد بین ۰ تا ۱۰۰ را نمایش می دهد که هر چه رتبه سایت شما به ۱۰۰ نزدیک تر باشد سایت شما بهینه تر و محبوب تر است .

 

۷)ahref

اگر به دنبال یک ابزار دقیق و کامل می گردید که به صورت کامل و جامع اطلاعات وب سایت خود و رقیبان خود را تحلیل و برسی کنید بدون شک ابزار Ahrefs یکی از بهترین ابزار ها محسوب می شود.

با استفاده از این سرویس شما می توانید ترافیک وب سایت خود و رقیبان تحلیل کنید و عوامل پیشرفت وب سایت های دیگر را پیدا کنید و رتبه خود را بهبود بدهید.

 

 

۸)SemRush

یکی دیگر از ابزار هایی که برای برسی کلمات کلیدی و تحلیل رقبا استفاده می شود semRush است ،این ابزار امکانات گسترده ای را در اختیار سئو کاران قرار می دهد ،با استفاده از این ابزار شما می توانید اطلاعات کاملی درباره میزان سختی کلمات کلیدی خود،تحلیل بک لینک های سایت و برسی سایت ،شبکه های اجتماعی و دیگر اطلاعات مورد نیاز برای سئو سایت خود را بدست آوردید.

۹)alexa

الکسا یک یاز ابزار های ارزشمند در سئو وب اسیت شما محسوب می شود الکسا بر اساس تعداد مخاطبینی که toolbar الکسا را روی مرور گر خود نصب کرده اند تخمین می زند که رتبه سایت شما چند است .برای بدست آوردن اطلاعات دقیق سایت خود باید از نسخه پولی الکسا استفاده کنید .

۱۰)woorank

برای بدست آوردن اطلاعات فنی سایت و نکات مثبت و منفی آن از این ابزار استفاده می شود.

 

 

 

2 دیدگاه برای “ابزار های تحلیل و آنالیز سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس