بازاریابی اینترنتی چیست؟

 

بازاریابی اینترنتی چیست؟

 

بازاریابی اینترنتی چیست؟

دیجیتال مارکتینگ چه مزایایی نسبت به بازاریابی سنتی دارد؟

 

اگر شما دوست دارید درباره بازاریابی اینترنتی و تفاوت آن با بازاریابی سنتی اطلاعات بیشتری داشته باشید پیشنهاد می کنم حتما این مقاله بخوانید .

همون طور که در فضای واقعی ما باید برای کسب و کار خودمون تبلیغ کنیم تا مشتری با محصول و خدمات ما آشنا بشه در فضای مجازی برای حفظ و گسترش کسب و کارمون باید از بازاریابی اینترنتی استفاده کنیم .

بازاریابی اینترنتی به مجموعه روش هایی می گویند که با استفاده از آن می توانیم محصول و خدمات خود را در فضای مجازی به مشتریان هدف خود معرفی کنیم ،شما می توانید با توجه به محصول و خدمات مختلف خود از انواع روش های دیجیتال مارکتینگ استفاده کنید.

 

مزایای بازاریابی اینترنتی

۱)مشتریان هدفمند

یکی از دقدقه هایی که در گذشته اکثر کسب و کار ها با ان مواجه بودند این بود که ایا در جایی که تبلیغات می کنند مشتری هدف شان وجود دارد یا خیر؟ که اکثر مواقه هم تبلیغات آن ها کم تاثیر بود مثلا شخصی که می خواست درباره یک وسیله تخصصی تبلیغ کند که مشتری هدف آن فقط مهندسین عمران بودند اگر در یک فضای عمومی مثل خیابان  که اقشار مختلف جامعه (پزشکان ،دانش آموزان ،معلمان ،کارگران ،کارمندان و مهندسین عمران و… )وجود داشتند تبلیغ می کرد کلی از هزینه ای که صرف این کار کرده بود هدر می رفت و نمی توانست تبلیغات مناسب انجام دهد.

مزیتی که دربازاریابی اینترنتی یا دیجیتال مارکتینگ وجود دارد این است که مشتریان به صورت هدفمند در آن حضور دارند.

مثلا اگر ما درشبکه های اجتماعی کانال یا گروهی درست کنیم و در آن محتوای خود را منتشر کنیم افرادی که به آن حوزه علاقه مند هستند یا به آن نیاز دارند در آن حضور دارند و ما می توانیم محصول و خدمات خود را برای کاربر هدف در آن فضا تبلیغ کنیم و بازدهی که دارد خیلی بیشتر از بازاریابی سنتی است.

۲)هزینه کمتر

در فضای تبلیغات سنتی اگر ما می خواستیم که تبلیغ خود را در یک بیلبورد قرار دهیم باید در هر ماه  کلی هزینه می کردیم و این دقدقه وجود داشت که ایا مخاطب هدف من این بیلبود را می بیند.

ولی در بازاریابی اینترنتی ما می توانیم به صورت رایگان در شبکه های اجتماعی شروع به تولید محتوا کنیم ،با این کار علاقه مندان به آن حوزه محتوا های ما را می بینند و به راحتی می توانیم  خدمات خود را به مخاطبین علاقه مند به حوزه کاری خود معرفی کنیم.

مثلا اگر شما یک آموزشگاه کنکور داشته باشید

 ابتدا باید مخاطب هدف خود را پیدا کنید معمولا افرادی که آموزشکاه کنکور ثبت نام می کنند دانش آموزان دبیرستانی هستند که رنج سنتی ۱۶ تا ۱۸ سال دارند

 بعد از پیدا کردن مخاطب هدف باید برسی کنیم که نیاز ها و خواسته های این افراد چیست و با توجه به آن شروع به تولید محتوای کاربردی برای ان ها کنیم

 برای این کار می توانیم قسمتی از مباحث درسی آن ها را به صورت رایگان در کانال یا گروه آموزش بدهیم تا یک ارتباط خوب بین آن ها و اموزشکاه شکل بگیرد

 بعد می توانید تبلیغات آموزشگاه خود را در آن کانال قرار دهید و مطمئن باشید که بازدهی خوبی دارد.

 

۳)تعامل با مشتریان

در بازاریابی سنتی معمولا تعاملی با مشتریان صورت نمی گرفت صاحبان کسب وکار اطلاعات دقیقی درباره نیاز ها و خواسته های مشتریان خود نداشتند و گاهی این مسئله باعث می شد که مشتری خود را از دست بدهند.

امروزه در عصر ارتباطات افراد دوست دارند که محصول و خدمات خود را را جایی تهیه کنند که برای نظر آن ها احترام قائل هست یکی از مزیت هایی که بازاریابی سنتی داشته این است که قابلیت هایی را ایجاد کرده که مشتری به راحتی می تواند نظر خود را به فروشنده محصول ارائه دهد .

مثلا اگر شما کانال تلگرامی داشته باشید این قابلیت وجو دارد که با استفاده از ربات های تلگرامی نظر سنجی برای کاربران خود قرار دهید و محتوای خود را بر اساس نظر کاربران خود تولید کنید وقتی مخاطب شما ببیند که شما برای خواسته ی او ارزش قائل هستید تمایل بیشتری پیدا می کند که محصول و خدمات مورد نیاز خود را از شما بگیرد و به صورت ناخودآگاه درباره شما در بین دوستان و آشنایان خود صحبت می کند که این باعث برند سازی برای شما می شود.یکی از کسب و کار های اینترنتی که در این زمینه خوب فعالیت می کند اسنپ است که با توجه به نظرات کاربران خود به راننده های خود امتیاز می دهد و با آن ها در تعامل است.

۴)استفاده از شبکه های اجتماعی برای پیشرفت کسب و کار

در چند سال گذشته وقتی بحث بازاریابی اینترنت مطرح می شد معمولا افرادی بودند که می گفتند چون ما طراحی سایت بلد نیستیم نمی توانیم تبلیغات اینترنتی داشته باشیم .

ولی امروزه با ورد شبکه های اجتماعی به دنیای کسب و کار موج جدیدی از مشاغل مختلف راه اندازی شد وحتی اگر فردی توانایی راه اندازی سایت را نداشته باشد به راحتی می تواند در شبکه های اجتماعی درباره کسب و کار خود تولید محتوا کند .

برای آن دسته از افرادی هم که سایت دارند استفاده از شبکه های اجتماعی یک مزیت محسوب می شود که در بالا بردن رتبه ی سایت آن ها در گوگل اهمیت پیدا می کند .

امید وارم با مطالعه این مقاله تصمیم خود را برای استفاده از بازاریابی اینترنتی در کسب و کار خود بگیرید.

 

 

 

 

‫2 نظر ارسال شده در “بازاریابی اینترنتی چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس